Tipy pre začiatočníkov

Začínať s iOS vývojom môže byť dosť confused, pretože pri otázke kde začať môže prísť 1000 odpovedí a nakoniec nebude shopný si vybrať nič.

Čiže tá prvá etapa, kedy je potrebné si zabezpečiť zariadenie s MacOS – Macbook je za nami, prípadne, nadšinec stiahne po alternatíve Hackintosh, nainštaluje sa XCode, otvorí Youtube a pustia prvé tutorialy. Po prvom Hello World príde ďalšia kapitola a zrazu problém. Neviem sa pohnúť, pozerám komentáre, začínam byť demotivovaný … No, to iOS asi nebude pre mňa. Tento pocit som mal často. Pokiaľ nieje k dispozícii šikovný mentor, ktorý vidí progress, vie nasmerovať a konštruktívne kritizovať, cesta hore môže byť veľmi ťažká.

Niekde ale treba začať a do firmy len tak nezoberú človeka, ktorý nič neukáže. Základ je angličtina, ak ju neovládaš, zarezervuj si nejaký kurz a začni sa ju učiť !!! Ako pomôcku ti môžem doporučiť budovanie slovnej zásoby appku – moja vlastná tvorba. Angličtina a základy objektovo orientovaného programovania sú základ.

Udemy

Schopné video kurzy sú výborný štart na nadobudnutie základov. Okrem Youtube, kde existuje snáď milion rôznych tutoriálov od slabích až po profi školiteľov, sú k dispozícii aj populárne portály s mohutnou zásobou video kurzov s výbornou kvalitou. Sa zmienku stojí Udemy. Tento portál bol prvý kde som začal s iOS a po absolvovaní 50 hodinového kurzu (Autor Mark Price, ktorý migroval na Coursea) bolo možné vytvoriť simple appku s navigáciou, práca s mapami, Rest API. Ideálny základ a vďaka nadobudnutým skúsenostiam som sa vedel dostať ďalej do firmy na stáž a svoje iOS skills profesionálne zlepšovať.

Aktuálne na na Udemy vedie tento Bootcamp so skvelými recenziami, malou cenou a schopným obsahom.

Blog

Čitanie developer blogov inšpiruje a posúva. Neskôr, keď už je človek beyond basic je fantastické, keď nestagnuje a každý deň sa učí od lepších byť lepší. Odporúčam sledovať týchto bloggerov:

Paul Hudson – Hack In Swift

Ray Wenderlich

AppCoda

SwiftBySundel

Týchto pánov čítam denne.

Okrem skvelých materiálov sú aj rôzne komunity, kde sa dá diskutovať o všetkom ohľadom iOS Developmentu. Ak máš Slack, určite sa pridaj na https://ios-developers.io.

Ak máš viacej tipov, trikov, rady ako začať, napíš do komentára.

Share

Mohlo by sa Vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *